Neler yeni

Soru Sor ?

Sorular sorun ve topluluğumuzdan tanıtlar alın.

Yanıtlar Ver

Soruları yanıtlayın ve Vue.js uzmanı olun.

Uzman Kadro

Ücretsiz olarak sorularınız yanıtlanacaktır.

Vue Native artıları ve eksileri

oldner

Kurucu
Yönetici
Kafası Karışık
Katılım
20 Ara 2020
Mesajlar
41
Tepkime puanı
1
Puanları
8
Yaş
24
Konum
Yalova
Web sitesi
www.vuejstr.com


Artıları​

Syntactic sugar​

Vue Native, geliştiriciler tarafından okunması, yazılması ve kavranması kolay, açık ve kısa bir koda sahip olduğu için bol bol övgü aldı.

Syntactic sugar tek bir komutun farklı şekilde ifade edilebildiği anlamına gelir. Değiştirilen ifade, komutu daha basit ve daha verimli hale getirmek içindir. JavaScript'te, kodu tatlandıran çerçeveler onu daha dinamik ve yeni gelenlerin öğrenmesini kolay hale getirmeye çalışır.

Ancak çok fazla syntactic sugar ile kod, öğrenmesi ve anlaması daha kolay olmak yerine okunaksız hale gelir. Vue Native, etkili bir şekilde ifade etmek için tatlı olmak ve aşırı karmaşık olmamak arasında ince bir denge kurar.

Vue Native'de yazılan kod kısa ve etkilidir - söylemeye gerek yok, daha az kod satırı ile çok şey başarılabilir.

Vue ekosistemi​

2014'te piyasaya sürüldüğünden beri, Vue.js sağlam bir araç kitaplığı oluşturdu. Vue Native'i kullanırken, içinde gizlenen tüm güzel şeylere erişebilirsiniz.

Bu ekosistem içinde sahip olabilecekleriniz:

Vue CLI (sürüm 4)
Vuex
Vue-Router
Vue Test Araçları
... ve özellikle geliştirici sorunlarını çözmek için geliştirilmiş birçok çözüm. Kısacası, istikrarlı olan kaliteli eklentileri bulmak için eklenti yığınlarına göz atmak zorunda kalmadan önerilen çözümleri seçebilirsiniz.

Dahası, üçüncü sürümünde Vue CLI size hızlı prototipleme, zengin bir eklenti koleksiyonu, etkileşimli proje iskelesi sunar. GUI (grafik kullanıcı arayüzü), geliştirmeyi daha da hızlandıran bir başka desteği.

Nazik öğrenme eğrisi​

Vue Native, JavaScript, CSS ve HTML konusunda bilgi sahibi olan geliştiricilerin iOS veya Android konusunda uzmanlık sahibi olmadan yerel mobil uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Harika belgeler​

Vue Native, referans için derinlemesine belgelere sahiptir; geliştiriciler, Vue Native kullanarak nasıl uygulama oluşturacaklarını kolayca öğrenebilirler. Her Vue Native işlevi açıklanır, yeni başlayanlar ve deneyimli geliştiriciler için uygun tanımlar bulunur.

Deneyimli bir geliştiriciyseniz, resmi belgelerde, belirli işlevler ve çerçevenin kendisinin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı açıklamalarla ilgili diğer nüansları takdir edebilirsiniz.

Eksileri​

Nispeten yeni bir framework olan Vue Native'in bazı belirli dezavantajları vardır:

Vue Native belgelerinde daha gelişmiş, derinlemesine bilgiler eksik - yanıtları bulmak için React Native belgelerine dalmanız gerekebilir.
Vue Native, React Native için tasarlanmış kitaplıkları kullanmanıza izin verse de, bazen bunları Vue Native projesinin ihtiyaçlarına uyarlamak için React'i bilmeniz gerekir.
Ek olarak, Vue Native, React Native API'leri etrafında bir sarmalayıcı olduğundan, tüm eksilerini paylaşırlar. Yani:

Tamamen platformlar arası, tek kod tabanlı bir yaklaşım değildir.
Bazı özel, platforma özgü modüllerden yoksundur ve bunları oluşturmak için yerel bir geliştiriciden uzmanlığa ihtiyacınız olabilir.
Gezinme, sorunsuz değildir ve platformlar arası geliştirme, performansa ve cihazla ilgili uygulama sorunlarına neden olabilir.
Oyunlar veya ağır animasyonlar içeren uygulamalar için en iyi seçim değildir.
 
Üst